TYHEE GOLD CORP

(PRESS PROFILE TAB FOR FACT SHEET & UPDATES)

Free
Message: It Costs Senior Producers $1,400 To Producue One Ounce Of Gold.

The $1,400/ounce cost referred to by Gold Fields CEO is an "all-in" cost...i.e., capital plus production costs.

Share
New Message
Please login to post a reply