Did you know?
You can earn activity points by filling your profile with information about yourself (what city you live in, your favorite team, blogs etc.)
If we take an average grade of 1.5% , this gives us approx. 30 pounds of nickel per tonne of ore. Simply divide the 89.00 processing cost by 30. Our cost should be slightly under 3.00 per pound.